PRZEPISY ZDROWOTNE

Menu CFS. Korzyści i szkodzi kaloryczne potrawy z restauracji typu fast food

Funkcje żywienia w fast foodach. Co jest ważne, aby wiedzieć?

  • 5 Jakie menu żywieniowe KFC wśród dietetyków uważa za szkodliwe i dlaczego?
  • 6 niskokaloryczne menu KFC: specjały, kalorie
  • 7 popularnych potraw stołowych KFC
  • Sieci restauracji szybkiej obsługi KFC (Kentucky Fried Chicken - "Fried Chicken from Kentucky") od ponad 60 lat. Podobnie jak McDonald's, ta sieć jest znana na całym świecie.

    Większość konsumentów w naszym kraju jest karmiona KFC, ponieważ jest bardzo szybka, wygodna i co najważniejsze niedroga.

    Ale ważne jest, aby pamiętać, że ten rodzaj żywności nie ma bardzo pozytywnego wpływu na organizm ludzki. Tak, nadchodzi szybkie nasycenie, a poza tym jest również bardzo smaczne, ale opieka zdrowotna powinna być na pierwszym miejscu.

    Dietetycy nie zalecają ciągłego jedzenia w takich instytucjach, jest on pełen problemów z układem pokarmowym, można zarobić poważne choroby - niestrawność, zaostrzenie zapalenia żołądka, wrzód żołądka.

    Ważne wiedzieć Że dla prawidłowego trawienia nie można pić gorących potraw z zimnym napojem, najlepiej kupić gorącą herbatę lub kawę, a następnie hamburger lub smażone skrzydełka, które organizm strawi szybko i bez konsekwencji zdrowotnych.

    Ciekawy fakt! Restauracje KFC są nastawione na dania z kurczaka. Prawie całe menu sieci składa się z mięsa z kurczaka (skrzydełka, filet, nogi).

    Wygląda na to, że kurczak jest jednym z najbardziej dietetycznych pokarmów, ale zachowaj ostrożność podczas gotowania, a zawartość kalorii w mięsie znacznie wzrasta. Nie przeładowuj swojego ciała, jedząc takie jedzenie codziennie.

    KFC: menu, potrawy kaloryczne i aktualne ceny

    Menu w takich restauracjach nie różni się od innych, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

    Śniadanie (do 11.00)
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Naleśniki13920579
    Serniki100274107
    Booster174219105
    Raiser12022076
    Jajka sadzone z ostrymi kawałkami134229102
    Klasyczna owsianka2549566
    Naleśniki Carofelle37534
    Grzanki z serem8528739
    Breaker13423496
    Morning Boxmaster237203143
    Poranny skręcarka242212123
    Większy poranny oryginał269214163
    Rano ostry269205163
    Udka z kurczaka
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Noga kurczaka (1 szt.)7623954
    Nogi kurczaka (2 szt.)152239105
    Nogi kurczaka (3 szt.)220239159
    Skrzydła z kurczaka
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Skrzydła (3 szt.)8131497
    Skrzydła (6 szt.)162314173
    Skrzydła (9 szt.)243314229
    Filety z kurczaka
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Filet z kurczaka, pikantny (mały)9426977
    Filet z kurczaka, pikantny (średni)134269105
    Filety z kurczaka, ostry (duży)301269231
    Bytesa Teriyaki126243118
    Paski kurczaka
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    3 paski zwykłe84289,5103
    6 pasków zwykle168289,5195
    9 pasków zwykle252289,5249
    3 pozbawione paski84245104
    6 pozbawionych pasków168245195
    9 pozbawionych pasków252245249
    Kosze
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Partyjne bajty koszyka100 g / 62 g / 26 ml272100
    Asortyment Party Basket129
    Gwiazda koszyka60/42/54/28/76199
    Kosz 16 ostrych skrzydeł432/120360
    Kosz duet ostry lub klasyczny107/153/121/111360
    Duży kosz "Skrzydła i nogi"303/270/120
    Koszyk 25 skrzydeł499
    Kanapki w bułeczkach
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Szlifierki z kokardą13121384
    Cheeseburger Texan BBQ147213105
    BBQ dłużej10123049
    Piosenkarz157231114
    Klasyczny157220114
    Większy oryginał257242193
    Większy ostry257227193
    Kanapki z ciastami
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Ai Twister Cheese1025549
    Twister toster klasyczny191221135
    Pikantny toster Twister191208135
    Twister Texas BBQ175244139
    Twister Wedgi185269143
    Lato Boxmaster234258175
    Boxmaster z oryginalnego tostera249252173
    Sharp toaster boxmaster249260173
    Naczynia boczne
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Małe frytki6027743
    Standardowe frytki10027758
    Koszyk frytek duży20027799
    Sałatki
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Światło sałatka Caesar99137119
    Desery
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Nowojorski sernik102272121
    Nowojorski sernik truskawkowy121268121
    Nowojorski sernik karmelowy121288121
    New-York Cheesecake Dark Chocolate121284121
    Ciastka z nadzieniem wiśniowym i nadzieniem czekoladowym "Hot Pie Duet Cherry and Chocolate"54/72531/56758
    Lody
    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)Cena (rub.)
    Lody "Summer Fantasy"12014070
    Lody "Lato"8515429
    Lody "Ice Dream Strawberry"14416385
    Lody Lody czekoladowe14417585

    Zdjęcia potraw z menu KFC (KFS) 

    Korzyści, szkody, kaloryczne potrawy z restauracji szybkiej obsługi KFS - wszystko to jest ważne, aby wiedzieć, czy często jesz w restauracji.

    Zdrowe posiłki z menu KFC

    Co jest dobre na śniadanie w KFC?

    Oczywiście, niektóre z najbardziej zdrowych produktów spożywczych to warzywa, owoce, zboża. Niektóre potrawy w KFC zawierają wymienione powyżej składniki. Na przykład, możesz jeść śniadanie z KFC bez obawy o swoje zdrowie. W końcu, co może być zdrowsze niż płatki owsiane na śniadanie z tostami i jajecznicą?

    Ale zaleca się omlet bez bochenka, ponieważ są to proste węglowodany. - Dużo kalorii, ale nic dobrego. W asortymencie restauracji fast food KFC można zjeść śniadanie z takimi elementami menu jak:

    • naleśniki;

      Dwie naleśniki z mąki pszennej.

    • serniki;

      Dwa serowe serniki z dżemem do wyboru.

    • jajecznica;

      Składniki: dwa jajka sadzone i przekąski w chrupiącej panierce.

    • płatki owsiane;

      Dżem do wyboru: truskawkowy lub brzoskwiniowy

    • poranny skręcarka;

      Składniki: jajko sadzone, filet z kurczaka, panierowany, sałata, plasterki pomidora, sos w cieście pszennym.

    • łamacz;

      Składniki: gorąca kok, świeże smażone jajko, plasterki pysznego boczku, miękki ser, sos majonezowy i sos BBQ

    • naleśniki ziemniaczane.

      Placki ziemniaczane pieczone w oleju roślinnym.

    Takie jedzenie jest dość lekkie, a spożywanie go raz lub dwa razy w tygodniu w żaden sposób nie zaszkodzi zdrowiu. osoba Rzeczywiście, w 21 wieku. Była moda na zdrowe odżywianie, a nawet fast foody starają się nadążać za modą.

    Co warto wziąć na lunch z menu KFC?

    Mniej lub bardziej zdrowa żywność w tej restauracji jest oczywiście uważana za sałatkę Cezar. Składa się z: delikatnych plastrów fileta z kurczaka, zielonej sałatki, sera. Oczywiście, jeśli usuniesz z niej specjalną panierkę, to nie będzie z niej żadnej szkody. Możesz jeść taką sałatkę przynajmniej codziennie.

    W końcu, co może być bardziej przydatne niż świeże liście sałaty? Tradycyjnie potrawy dietetyczne można przypisać pasom i bajtom, ale przed użyciem należy oczyścić kurczaka ze szkodliwej skorupy.

    Paski z fileta z kurczaka i nie mają tyle tłuszczu, jak na przykład skrzydła. Z napojów, dietetycy polecają: herbatę i kawę bez cukru i mleka, wodę mineralną.

    Zdrowe posiłki obiadowe w KFC

    Jak mówi przysłowie: "Zjedz śniadanie, podziel się obiadem z przyjacielem i daj kolację wrogowi." Ale jeśli jesteśmy bardzo głodni i bez kolacji, to w restauracji KFC wciąż można znaleźć jedzenie, po zjedzeniu, które nie będzie musiało być zwinięte w kółko na stadionie przed pójściem spać.

    Na kolację można zjeść kłos zboża, popijając koktajl mleczny., najlepiej bez wypełniaczy. Tak, napój o wysokiej zawartości cukru, ale jest lepszy niż kurczak smażony na oleju.

    Jakiego rodzaju jedzenie uważa dietetyczne menu KFC za szkodliwe i dlaczego?

    Każdy dietetyk uważa, że ​​jego obowiązkiem jest ochrona klienta przed jedzeniem z restauracji fastfoodowych KFC. Ale zdarza się, że jest to jedyne miejsce, w którym dana osoba ma czas na jedzenie.

    Najważniejsze jest, aby wybrać właściwe menu. Jednak nie wszyscy korzystają z tych wskazówek. Ale aby poznać listę potraw, które są bardzo szkodliwe dla ciała i zdrowia w ogólności, wystarczy po prostu:

    • kurze nogi;

      Udka z kurczaka gotowane według przepisu "11 ziół i przypraw".

    • skrzydełka z kurczaka;

      Panierowane skrzydełka z kurczaka z gorącymi przyprawami.

    • bajty;

      Plastry kurczaka w gorącej i pikantnej panierce.

    • frytki;

      Duże plasterki frytek, sól.

    • kanapki.

      Składniki: filet z kurczaka, ogórki kiszone, cebula, ketchup, majonez i kok.

    Z powyższego można zrozumieć, że najbardziej szkodliwymi potrawami są te, w których występuje tajemnicza panierka. W końcu to kumulacja wszystkich najbardziej szkodliwych jest w fastfoodach KFC. Tutaj gromadzone są wszystkie szkodliwe elementy układu okresowego.

    A najbardziej niebezpieczne są tłuszcze trans.które negatywnie wpływają na ludzką genetykę i prowadzą do chorób takich jak cukrzyca, zaburzenia metaboliczne, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, rak, otyłość i zaburzenia widzenia. Zdecydowanie zaleca się, aby nie jeść boczku, chleba, skrzydeł. Z tych dań nie ma najmniejszych korzyści.

    Niskokaloryczne menu KFC: cechy potrawy, kaloria

    Restauracja KFC nie może pochwalić się niskokalorycznym menu, ale wciąż można znaleźć kilka potraw z niewielką liczbą kalorii.

    1. Owsianka (użyteczne, tylko 94 kcal, złożone z: potasu, magnezu, żelaza, chromu, itp.).
    2. Sałatka Cezara (Łącznie 137 kcal, sałata bogata jest w witaminy B i PP, kwas askorbinowy, potas, wapń, fosfor).
    3. Lody (140 kcal, spala tłuszcz i zawiera wapń).
    4. Twister rano (tylko 212 kcal, zawiera zielenie, jaja, pomidory).
    5. Większy rano ostry (214 kcal, składający się z: pomidorów, zieleni, filetów z kurczaka).
    6. Kolba kukurydzy (w części 170 kcal, bogata w witaminy B1 i B2, potas, żelazo, magnez).

    Stołowe popularne potrawy kaloryczne KFC

    MenuWaga (gram)Kalorie (kcal)
    Noga kurczaka (1 szt.)76239
    Nogi kurczaka (2 szt.)152239
    Nogi kurczaka (3 szt.)220239
    Skrzydła (3 szt.)81314
    Skrzydła (6 szt.)162314
    Skrzydła (9 szt.)243314
    Filet z kurczaka, pikantny (mały)94269
    Filet z kurczaka, pikantny (średni)134269
    Filety z kurczaka, ostry (duży)301269
    Bytesa Teriyaki127244
    3 paski oryginału84289,5
    6 pasków oryginalnych168289,5
    9 pasków oryginalnych252289,5
    3 paski ostre84245
    6 pasków ostrych168245
    9 pasków ostrych252245

    Możesz dużo mówić o korzyściach lub szkodach niektórych potraw w restauracjach KFC, ale każdy musi sam zdecydować, jak jeść i co jeść. Według dietetyków tylko ostrożne podejście do narządów przewodu pokarmowego, dbałość o ich dietę jest gwarancją zdrowia i długiego życia.

    Obejrzyj wideo: Cfs intro menu (Październik 2019).

    Загрузка...
    Loading...